אנקורג' (Anchorage) – אלסקה

זוהי העיר הגדולה ביותר באלסקה, והמקום שממנו מתחיל פעמים רבות הטיול במדינה המרהיבה הזו. אנקורג', בדרום מרכז אלסקה, מהווה העוגן הכלכלי והתרבותי המרכזי של המדינה. זוהי עיר קטנה באופן יחסי, אשר מרבית התיירים ישהו בה מספר ימים לצרכי התארגנות. עם זאת, כפי שנראה מיד, מדובר גם ביעד תיירותי לכל דבר ועניין.

אודות אנקורג'

אנקורג' מונה כ-300,000 תושבים, המהווים יותר מ-40% מכלל אוכלוסיית אלסקה. היא מאופיינת באקלים ארקטי: עונת הקיץ קצרה מאד, והטמפרטורות בה נעות סביב 13 מעלות צלזיוס. בחורף, מיותר לציין, היא מגיעה פעמים רבות אל מתחת לאפס.

ההיסטוריה של אנקורג' מתחילה ב-1914, שעה שנבנתה במטרה לשמש בית לעובדים אשר הקימו אז את מסילות הרכבת של המדינה. עם השנים, נבנו בה אזורי תעשייה ומסחר, והיא הפכה לעיר המרכזית במדינה. כיום, נמל התעופה הראשי של אלסקה נמצאה בתחומה, כמו גם מוסדות רפואיים ואקדמיים חשובים.

אז מה יש לעשות באנקורג'?

כאמור, ברוב המקרים המטיילים באלסקה יגיעו לאנקורג' בתחילת הטיול, וזאת על מנת להצטייד במצרכים מתאימים (המחיר בעיר זול מאד בהשוואה לשאר אלסקה), או אפילו לארגן טיולים מודרכים במדינה כולה. ועדיין, בעיר יש גם מספר מוקדי תרבות מרכזיים, שרצוי בהחלט לבקר בהם בעת שמגיעים אליה.

אחת האטרקציות העיקריות היא המוזיאון המקומי, אשר עבר שיפוץ מקיף לא מכבר. הוא כולל בתוכו פריטי אומנות, תצוגות מדעיות ושאר אולמות שמאפשרות ללמוד על ההיסטוריה העשירה של אלסקה. רצוי מאד לשלב ביקור גם במרכז למורשת ילידית, ובו אומנות של ילידי המקום, הופעות אותנטיות ועוד. ואגב, רכישת כרטיס משולב לשני האתרים האלה אפשרית בהחלט, ומומלצת לכל הדעות.

המעוניינים ליהנות מיופיה של העיר, יכולים להגיע לנקודת התצפית ב-Chugach State Park, שניתן לשלב עם מסלול הליכה באזור. הטיילת של העיר, גן החיות והגנים הבוטניים הם אתרים מעניינים אחרים הפזורים לאורך העיר.

כך הביקור נעשה יותר נוח

כאשר מגיעים לאלסקה, רצוי להקדיש לפחות יום או יומיים להתרשות מאנקורג'. זוהי עיר נוחה מאד לתיירים, וההתמצאות בה פשוטה בכל קנה מידה. כמו כן, יש בה היצע רחב של בתי מלון, חלקם הגדול בדרגת תיירות טובה מאד.

עלינו admin