פארק דנאלי (Denali National Park) – אלסקה

אלסקה, המדינה הצפונית ביותר של ארצות הברית, מציעה הרבה יותר מקרחונים, אסקימוסים ופינגווינים. בין יתר אתרי התיירות הנהדרים שהמדינה מציעה, ניתן למצוא את פארק דנאלי הנמצא במרכז אלסקה.

פירוש שמו של הפארק הוא "הגדול", כינוי שניתן להר מקינלי הנמצא בפארק. ההר נקרא על שם נשיא ארצות הברית לשעבר, ויליאם מקינלי. עם זאת, במהלך השנים, שם ההר זכה לביקורות רבות מצד התושבים, שהמשיכו לכנות אותו כ-"הר הגדול".

רבים מהמקומיים מכנים את הפארק ואת ההר באותו שם, ולכן יש להבין למה מתכוונים מתוך ההקשר. את זה כדאי לזכור אם אתם מבקשים הנחיות לפארק. הפארק, המשתרע על פני כ-24,000 קילומטרים רבועים ומציע מגוון צמחייה ובעלי חיים.

לפגוש דוב גריזלי מבעד לעצים

פארק דנאלי הוא ביתם של בעלי חיים רבים, אותם ניתן לפגוש רק באקלים הייחודי של אלסקה.  בין בעלי חיים אלו תוכלו לראות איילי צפון, איילים קוראים, שועלים, גרגרנים, בונים, זאבים ועוד. כמו כן, דובים רבים חיים בפארק, כגון דובים שחורים ודובי גריזלי. בנהרות הפארק תוכלו לראות דגי טרוטה וסלמון. ואם תסתכלו טוב, תוכלו לראות מבעד לעשב גם צפרדעי עץ, הדו-חיים היחידים בפארק. Alaska's Denali National Park

פקחי הפארק דוגלים בשמירה על חיי הפרא כמו שהם. על כן, הם מקפידים על הפרדה בין המטיילים לבין בעלי החיים בפארק. האכלת החיות בפארק אסורה ולעיתים אזורים שלמים בפארק נסגרים בשל פעילות בעלי החיים.

ההקפדה הזו על הכללים הצליחה למנוע פגישות לא רצויות של המטיילים עם הדובים באזור, אשר עלולים לעיתים להתנהג בתוקפנות ולפגוע בבני האדם. בשל כך ומסיבות רבות אחרות, נהפך הפארק לאתר צפייה מרתק בחיי הבר, המושך אינספור תיירים במהלך השנה.

ממה ניתן ליהנות בפארק?

מלבד הצפייה בבעלי החיים והצמחייה הייחודיים, פארק דנאלי מציע למטיילים בו טרקים נהדרים וטיפוס הרים על הר מקינלי. בחורף אף ניתן ליהנות מסקי, נהיגה על השלג ונסיעה במזחלות כלבים. הפארק פתוח במרבית עונות השנה, וניתן להגיע אליו ולתור בתוכו באמצעות אוטובוסים מיוחדים או במכונית באזורים המורשים. מומלץ להתאים את הלבוש והציוד לעונות השנה, בייחוד מאחר שבחורף הטמפרטורות מאוד נמוכות.

עלינו admin